с. Сахнівці. ДНЗ "Малятко"

Історія

Дошкільний навчальний заклад «Малятко», Сахновецької сільської ради Старокостянтинівського району району Хмельницької області створено на підставі рішення позачергової сесії Сахновецької сільської ради від 12 березня 2010 року,що знаходиться у комунальній власності Сахновецької сілької ради. Засновник дошкільного закладу – Сахновецька сільська рада. Вона здійснює фінансування дошкільного закладу, його матеріально- технічне забезпечення надає необхідні будівлі з обладнанням і матеріалами, організовує ремонт приміщення їх господарське обслуговування. ДНЗ у своїй діяльності керується Конституцією України,Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту» та іншими нормативно-правовими актами, власним статутом. Головною метою дошкільного закладу є забезпечення реалізації прав громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволенні потреб дітей на здобуття дошкільної освіти, догляді та оздоровленні дітей, формування її особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту. Заклад розрахований на 90 місць, 4 групи, які укомплектовані за різновіковими ознаками. У ДНЗ функціонують  4 групи загального розвитку. У ДНЗ встановлено трьохразове харчування.Медичне обслуговування дітей дошкільного закладу здійснюється Сахновецькою амбулаторією сімейної медицини на безоплатній основі. У дошкільному закладі навчання і виховання здійснюється державною мовою. В основі сучасних підходів до організації педагогічного процесу в дошкільному закладі лежить ідея розвитку дитини, зокрема своєчасне виявлення її  природних здібностей, обдарувань. З огляду на це особистісно – орієнтована модель дошкільної освіти потребує створення для малюків комфортних, оптимальних умов, за яких вони могли б проявити свої здібності, пробудити таланти, реалізувати потенційні можливості, само розвиватися. Не викликає сумніву,  дитина лише тоді не загубиться в дорослому житті, збереже гармонію у стосунках зі світом, коли віднайде ту сферу діяльності, до якої спонукають її природні  здібності та вподобання. Оскільки ж саме мистецтво розвиває в людини універсальну здатність до творчого вдосконалення будь – якої діяльності, педагоги нашого закладу надають значення естетичному напрямку. Він передбачає формування у малят потреби в естетичному світосприйманні: створення умов для особистісного спілкування з мистецтвом, навчання правильного розуміння прекрасного в житті та мистецтві, оволодіння культурою почуттів. Одним із засобів  впливу на формування особистості дитини є особливий вид мистецтва – театр. А що ж таке театр в житті дитини? Перш за все, це свято: яскраве дійство, цікаві перевтілення й перетворення, бурхливі оплески і щирі усмішки. По-друге, засобами театру можна розв’язувати важливі виховні завдання: театр сприяє формуванню моральних якостей дитини, допомагає повірити у власні можливості, вчить бути організованою та уважною… По-третє, цей вид мистецтва має потужну розвивальну силу: збагачує творчу уяву й образне мислення, розширює коло інтересів дитини.

У казках відображаються усі аспекти людського життя: проектуються моделі стосунків, визначаються цінності та ідеали, що сприяє формуванню духовно-оздоровчої компетентності особистості.Педагогами нашого закладу застосовуються нетрадиційні і традиційні форми роботи з дітьми, зокрема театралізовані ігри. Важливий момент – співтворчість з батьками. Вони допомагають виготовляти костюми для дітей, декорації. Ми ж проводимо для них бесіди, консультації, ознайомлюємо з формами і методами, з дітьми разом розмірковуємо над проблемами розвитку творчої особистості. Наша робота переконує: багатогранність театралізованої діяльності дошкільнят, різноманітні форми її організації дають добрий результат – дітвора зростає творчою, емоційною, чутливою, активною, здатною до всамовдосконалення.